Książka:”Harry Potter”

Pierwsza książka na tym blogu, na pewno nie ostatnia. Tak sobie właśnie myślałam, jaką książkę lubię najbardziej. Tadaaam! Harry ♥ Przeczytałam 7 części i w najbliższej przyszłości znów do nich wrócę. Przygody Harrego są tak świetne, że tego nie da się opisać. Lubię fantastykę, ale nie jestem jakąś tam znów wielką fanką. Niemniej ta seria jest po prostu boska. Nie będzie dzisiaj śmiesznie o fabule, jak przy filmach, bo też nic śmiesznego tutaj nie ma.

Harry jako mały chłopiec zostaje przygarnięty przez ciotkę i wujka, ponieważ jego rodzice zginęli. Harry nienawidzi swojej rodziny, tak jak i ona jego. Ale wujek Vernon i ciotka Petunia wraz z synem Dudley’em zostają zmuszeni do wychowywania sieroty. Swego czasu do ich domu przybywa ‚dziwny stwór’ i mówi Harry’emu, że jest on czarodziejem i musi zostać zabrany do Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. I tam już jest taka akcja, że…no nie wiem, że co. To trzeba przeżyć, po prostu.

Nie mam szczerze mówiąc pojęcia, po co streściłam fabułę, bo raczej każdy ją zna. Chyba tylko z przyzwyczajenia :D

Każdemu bez wątpienia polecam przygody Haryr’ego Pottera (jeżeli jest jeszcze ktoś, kto filmu nawet nie oglądał o.o). Moim zdaniem książka jest ciut lepsza od filmu, ale jeśli ktoś nie lubi czytać, to siłą rzeczy obejrzy film ;)

To tyle, do następnego posta :D

2 Komentarze

  1. Ja mam aktualnie so much do czytania, ale jak tylko będzie jakieś wolne, to zabieram się ponownie ;)
    Teraz czytam 5. tom serii „Pośredniczka” Meg Cabot.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.