Nie przejdziemy do historii

Witam w listopadzie!

Ten post jest zadedykowany Siwej, która skutecznie zmobilizowała mnie do napisania notki AT THE MOMENT! Więc zaczynamy ;)
Dzisiaj chciałabym wam polecić kolejną książkę Maćka Frączyka, czyli Niekrytego Krytyka, pod niezwykle intrygującym tytułem „Nie przejdziemy do historii”.
Trochę o tytule…a więc nie jest to przypadkowa nazwa, ani też kreatywny pomysł autora książki. Nie przejdziemy do historii to tytuł piosenki Krzysztofa Klenczona. Polecam sprawdzić!
Teraz o treści już tylko i wyłącznie.
Książka ma 5 rozdziałów, oczywiście okraszonych, jak poprzednio, genialnymi cytatami.
ROZDZIAŁ 1
O sportach, o Darwinie, WE WILL ROCK YOU, kiedy przekraczamy szkolne mury oraz MY HEART WILL GO ON na gali boksu. Sami rozkmińcie.
ROZDZIAŁ 2
Polityka, śliski temat, o co chodzi w „Bułce z masłem?”, o wpychaniu siusiaka do środka, mój ukochany Eddie Vedder, Fred i Welma, Arystoteles i Salma Hayek.
„Musisz jeść, żeby mieć siłę obsrywać czyste auta”   <-cytat rozdziału
ROZDZIAŁ 3
I znowu o Jezusie, i znowu o religii, AC/DC dla pierońskiego kontrastu, tekst nuty „O szczęście niepojęte”, jakby ktoś nie znał, a poznać niebywale chciał, nauczyć się na pamkę też można…śpiewamy, że „Jezus jest super”, znowu Jezus, ogólnie w tym rozdziale jest duuużo Jezusa, ale to jednak nie znaczy, że rozdział spodobałby się moherom, chyba jednak by się nie spodobał…JESUS. CONNECTING PEOPLE
ROZDZIAŁ 4
O jakiejś knajpie…My jesteśmy pany!, dochodzimy do konkluzji, że po świecie chodzi zbyt wielu kretynów. PEŁNA ZGODA! Jeszcze o ewolucji dużo, o dinozaurach, ale jednak LUDZIE TO KRETYNI.
ROZDZIAŁ 5
POD TYTUŁEM „NIE PRZEJDZIEMY DO HISTORII” I CYTAT Z PIOSENKI.
Chodzi o to, że dawniej było lepiej, teraz jest coraz gorzej, z roku na rok…taka prawda. Oczywiście wszystko opisane w genialny i porządnie prześmiewczy Maćkowy sposób.

Oczywiście polecam (staję się coraz bardziej przewidywalna). Jest to miła lektura, którą czyta się lekko, bardzo. Inteligentny humor, wszystko kipi sarkazmem, bardzo kipi, tak kipi, że zalewa całą kuchnię, nie tylko kuchenkę gazową. Szczególnie dla osób ironiczno-sarkastycznych patrzących na otaczający nas świat w taki właśnie sposób ;)

2 Komentarze

  1. Jezu, Maćku i Lackofideas dziękuję bardzo :D Szkoda tylko, że jak to już przeczytałam to wciąż nie mam co czytać… no chyba, że specjalnie to zrobiłaś i mam przeczytać „Nie przejdziemy do historii”. Tak. Możliwe, że właśnie mnie zmanipulowałaś, żebym się odczepiła :D

    • Oczywiście, że masz to przeczytać! ♥ Odczepiła? A skądże! Jeśli nie masz co czytać, to ja ci na prv chętnie coś zapodam ;)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.